چگونگی خرید کالا

چگونگي خريد کالا :

مراحلي را که لازم است جهت خريد  و تهيه کالاي مورد نيار خود در بورس کالا طي نمائيد بشرح زير مي باشند:

1-  فرم درخواست خريد کالاي مورد نياز خود را که در آن  مشخصات ريز کالا، قيمت پيشنهادي،  توليد کننده کالا، و... را پر نموده اید به کارگزار تسليم  مي نمايید.

2- کارگزار امکان تهيه کالا را بررسي نموده و درصورت لزوم با توليد کننده نيز در  خصوص عرضه کالا رايزني مي نمايد. 

3- سپس امکان تهيه کالا به اطلاع شما رسانده مي شود و از شما خواسته مي شود که 10 درصد از  ارزش کالا را به عنوان پيش پرداخت به حساب کارگزار واريز مي نمائيد.

4- کارگزار  درخواست شما را با خود  به تالار برده و در تالار بورس با کارگزار فروشنده رقابت مي نمايد و کالاي درخواستي شما را تهيه مي نمايد.

5- پس از خريد کالا در تالار،  توسط  کارگزار  کالاي خريداري شده، قيمت هر کيلو، مشخصات و مبالغ آن به اطلاع شما رسانده مي شود و از شما در خواست مي گردد که کل ارزش کالاي خريداري شده را بهمراه حق الزحمه  کارگزار و  عوارض بورس به حساب کارکزار يا در وجه اتاق پاياپاي  واريز نمايد.

6- شما حداکثر 48 ساعت مهلت  دارید تا مبلغ خواسته شده را واريز نمائيد.

7- پس از واريز وجه، تائيدیه فروش کالا نيز از سوي کارگزار فروشنده به شما تحويل مي گردد.

8- توليد کننده نيز مشخصات کالاي تحويلي (حواله فروش) را به شما ارسال مي نمائيد.

9- شما مي توانيد با برقراري ارتباط با توليد کننده در صورتي که نقد خريداري نموده باشيد، از  باربري که کالاي شما را تحويل مي نمايد اطمينان حاصل نموده و  اقدام به تحويل گرفتن کالاي خود نمائيد.

 

·        در صورتي که شما بصورت سلف خريد نموده باشيد پس از پرداخت پول، چند ماه بعد از زمان معامله (بسته به نوع سلف) و يک هفته قبل از زمان تحویل با توليد کننده ارتباط برقرار نموده و يک باربري را  بمنظور حمل کالا مشخص مي نمائيد.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کارگزاری بانک سپه می باشد